СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ADVANCIS 50+ Витамини 30 таблети

brands

SKU: ADV-1

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ADV-1 Категорија:

Опис

ADVANCIS 50+ витамини придонесуваат за одбрамбен механизам, заштита на вид и зајакнување на коски. Производот содржи комбинација на витамини, минерали и олигосахариди( FOS,GOS), збогатени со лутеин и ресвератрол.

Производот е специјално дизајниран да обезбеди виталност, општа и кардиоваскуларна благосостојба кај мажи и жени над 50 години.

1 таблета ADVANCIS 50+ витамини ги содржи следниве активни супстанции:

фрутоолигосахариди= 100mg

галактоолигосахариди= 100mg

ресвератрол=5mg

лутеин= 1,5mg

калциум= 106mg

фосфор= 61,70mg

магнезиум= 50mg

железо= 14mg

цинк= 10mg

манган= 2mg

бакар= 1000µg

јод= 150µg

селен= 110µg

хром= 40µg

витамин Ц= 80mg

ниацин=16mg

витамин Е=12mg

витамин Б5=6mg

витамин Б6=1,4mg

витамин Б2=1,4mg

витамин Б1= 1,1mg

витамин А= 800µg

фолна киселина= 200µg

биотин= 50µg

витамин Д3= 15µg

витамин Б12= 2,5µg

Помошни супстанции содржи: лактоза, пченичен скроб, микрокристална целулоза, карбоксиметил целулоза натриум, магнезиумова сол на масни киселини, талк.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди