СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ADVANCIS есенцијални витамини 30 таблети

brands

SKU: ADV-2

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ADV-2 Категорија:

Опис

ADVANCIS essential vitamins е додаток на исхрана кој содржи витамини и минерали кои го стимулираат имуниот систем, ја подобруваат виталноста и придонесуваат во одржување на баланс и благосостојба кај луѓето.

1 таблета содржи активни супстанции:

фруктоолигосахариди= 100mg

галактоолигосахариди= 100mg

калциум= 77,4mg

магнезиум= 50mg

фосфор= 44,73mg

железо= 14mg

цинк= 10mg

манган= 2mg

бакар= 1mg

јод= 150µg

селен= 55µg

хром= 40µg

витамин Ц= 80mg

ниацин= 16mg

витамин Е= 12mg

витамин Б5= 6mg

витамин Б6= 1,4mg

витамин Б2= 1,4mg

витамин Б1= 1,1mg

витамин А= 800µg

фолна киселина= 200µg

биотин= 50µg

витамин К= 27,5µg

витамин Д3= 5µg

витамин Б12= 2,5µg

Помошни супстанции: лактоза, пченичен скроб, микрокристална целулоза, карбоксиметилцелулоза натриум, талк, поливинилполипиролидон.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди