СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

АЛКАЛОИД БЕКУТАН МАСЛЕНА КУПКА SENSITIVE 200ML

SKU: ALKA-177

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ALKA-177 Категорија:

Опис

Маслена купка за особено чувствителна кожа, со единствен состав, која се базира на внимателно избрана комбинација од природни растителни масла: масло од соја, сончогледово масло, масло од семки од грозје и маслиново масло. Екстрактите од овие масла се богати со масни киселини омега 3 и омега 6, кои ѝ припаѓаат на групата мембраноформирачки фосфолипиди, што подразбира дека помагаат во одржувањето на природната липидна рамнотежа на кожата и дека придонесуваат за јакнење на нејзината заштитна функција.

Растителните масла бргу се апсорбираат во кожата и придонесуваат таа да остане нежна, мека и еластична, без знаци на сувост. Природните растителни масла лесно се апсорбираат во кожата, влијаат врз подобрување на нејзината еластичност и ја омекнуваат. Покрај масните киселини, содржи и витамин Е, кој дејствува антиоксидативно и антиинфламаторно; витамин А, кој ја одржува природната влажност на кожата, и витамин Ц, кој ја подобрува микроциркулацијата, а со тоа и размената на хранливите материи во кожата.

Сите производи од колекцијата Becutan Sensitive се клинички и дерматолошки докажани во EU-лабораторија, во Италија, тестирани под надзор на дерматолози, следејќи ги принципите за добра клиничка пракса

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди