СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ALKALOID Екосал 10% раствор за дезинфекција, 1 L

SKU: ALKA-231

270 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ALKA-231 Категории: , ,

Опис

ECOSAL® 10% е извонреден катјонски дезинфициенс кој успешно ги уништува грам-позитивните и грам-негативните бактерии, фунги, протозои и поедини типови на вируси. Има продолжено дезинфекционо дејство од неколку дена, врз третираните површини, доколку не се измијат веднаш. Бактерицид – вклучувајќи ги и Staphylococcus aureus sensitive to methicillin (MSSA), Staphylococcus aureus resistant to methicillin (MRSA), Pseudomonas aeruginosa, Еscherichia coli, Enterococcus faecalis; Фунгицид – вклучувајќи ги и Candida albicans and Aspergillus niger; Virucide – вклучувајќи ги и HIV, Influenza virus, Herpes simplex, SARS etc.

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALKALOID Екосал 10% раствор за дезинфекција, 1 L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди