СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ALKALOID Екосал форте, раствор 500 мл

SKU: ALKA-230

230 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ALKA-230 Категории: , ,

Опис

Ecosal®forte – Полиалкохолен антисептичен раствор за дезинфекција на раце.

Особини и делување – Ecosal®forte е бистар раствор со карактеристичен мирис. Има широк спектар на микробицидно дејство и брз микробициден ефект, дури и во присуство на органски  материи.

Во споредба со антисептичните сапуни има подобар микробициден ефект. Овозможува нега на кожата на рацете при честа употреба, а се  избегнува и честото користење сапуни, што предизвикува оштетување на кожата и се избегнува ризикот од прскање и контаминација на облеката и на просторот. Времето потребно за хигиенска дезинфекција на рацете е неколку пати пократко во однос на хигиенското миење на рацете.

 • Бактерицид-вклучувајќи ги и Staphylococcus aureus, MRSA, Pseudomonas aeruginosa, Еscherichia coli, Enterococcus
 • Tуберкулоцид
 • Фунгицид-вклучувајќи ги и Candida albicans и Aspergillus niger
 • Вируцид-обвиткани и необвиткани вируси, вклучувајќи ги и HBV, HIV, HCV, Rota virus, Influenza virus, Herpes virus, SARS, SV 40, HAV
 • Согласно научни студии и тестирања докажано дејство и кон SARS-CoV-2
 • ECOSAL®forte има дозвола за употреба во прехранбената индустрија

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALKALOID Екосал форте, раствор 500 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди