СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Angio Nano VIT A Strenghtening and nourishing day cream SPF 20 + IR, 40g

brands

SKU: DRMD-67

ден

Нема залиха

Зајакнувачки и потхранувачки крем со SPF 20 + IR; обезбедува интензивна регенерација и заштита, ја зајакнува чувствителната кожа склона на розацеа со тенденција кон хиперактивност, пајачни вени и еритема.

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-67 Категорија:

Опис

Зајакнувачки и потхранувачки крем со SPF 20 + IR; обезбедува интензивна регенерација и заштита, ја зајакнува чувствителната кожа склона на розацеа со тенденција кон хиперактивност, пајачни вени и еритема._x000D_
_x000D_
Го намалува и спречува постоечко црвенило и оток – NeutrazenTM невропептид ја намалува епидермалната хиперактивност и капиларната дилација. Во комбинација со Алантоин, ги смирува иритациите и го намалува црвенилото._x000D_
Ја храни и хидрира кожата, го обновува нејзиниот здрав изглед – Кокосовото масло, богато со масни киселини и минерали, во комбинација со витамин А, Е и Ц, ја подобрува состојбата на епидермалните клетки, го омекнува епидермисот и обезбедува интензивна хидратација. Покрај тоа, тие ја осветлуваат кожата и го изедначуваат тенот._x000D_
_x000D_
Ја штити кожата од прегревање – Physavie делува против прегревање на кожата добиено при изложеност на инфрацрвено зрачење и ја регулира реакцијата на кожата на температурата._x000D_
_x000D_
Олеснува регенерација на епидермисот, ја зголемува флексибилноста и ги успорува процесите на стареење на кожата – Витаминот А „затворен“ во нанозомите навлегува во длабоките слоеви на епидермисот. Тоа значително ја подобрува еластичноста и хидратацијата, ги неутрализира слободните радикали и го олеснува обновувањето на клетките на кожата, забрзувајќи ги нејзините авто-заздравувачки својства._x000D_
_x000D_
> Безмасен филм на кожата > Содржи фотофилтри UVA, UVB SPF 20 + IR > Некомедоген_x000D_
Се препорачува за: секојдневна нега на чувствителна кожа, склона на розацеа и купероза._x000D_
Упатство за употреба: нанесете рамномерен слој од производот на исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето и оставете додека не се апсорбира._x000D_
ХИПОАЛЕРГЕНО / КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНО

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди