СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Antimetil, 12 таблети за џвакање

SKU: TLMN-4

425 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Состав: сируп со малтитоп, сируп со сорбитол, арапска гума, говедски желатин, бета-циклодекстрин, Zirigiber officinale (стандардизиран сув екстракт од коренот на гумбир 25 мг), лимон, ментол, портокал, еукалиптус, гликозиди на стевиол, сахароза, кокосово масло.

Антиоксиданс: аскорбинска киселина.

10% ѓинѓероли: 25 мг стандардизиран екстракт е еквивалентен на 250 мг ѓумбир во прав, 1 пастила содржи 25 мг стандардизиран сув екстракт од ѓумбир.

Начин на употреба: Пред употреба внимателно прочитајте го внатрешното упатство.

 • Деца од 4 до 11 години: една пастила, 1 до 3 пати на ден (максимална препорачана дневна доза е 75 мг).
 • Возрасни над 12 години: две пастили, 1 до 3 пати на ден (максимална препорачана дневна доза е 150 мг).
 • Бремени жени: 2 пастили наутро и 2 пастили попладне (после ручек, вкупно 4 пастили на ден)

– Максимална препорачана дневна доза е 100 мг

Употребете АНТИМЕТИЛ пастили 30 минути пред патување и при морска болест. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додаток на исхрана не смее да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.
Прекумерната употреба на Антиметил пастили може да доведе до лаксативен ефект.

Начин на чување: Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура пониска од 25°C.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Antimetil, 12 таблети за џвакање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди