СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Артро, 30 таблети

brands

SKU: PHAR-01

230 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Артро претставува додаток во исхраната кој може да го користат возрасни, со цел одржување на флексибилноста на зглобовите на целото тело. Особено е индициран кај лица кои вршат тешка физичка работа, физички активни лица и спортисти каде најчесто се јавува ризик од преоптоварување на зглобовите, како и кај лица со прекумерна тежина, лица на средна возраст и постари лица. Артро се препорачува и кај жени во периодот на менопауза.

Артро претставува извор на хијалуронска киселина, колаген, хондроитин, глукозамин сулфат, витамин Ц и активна компонента од екстракт на Boswellia serrata. Витаминот Ц придонесува за правилно создавање на колаген, кој обезбедува правилна функција на ‘рскавицата и ги штити клетките од оксидативен стрес, дополнително придонесувајќи за намалување на чувството на замор и слабост.

Природното создавање на колаген претставува најважна компонента за зглобната ‘рскавица, игра важна улога во одржување на мобилноста и флексибилноста и е неопходен за правилно функционирање на зглобовите при зголемен физички напор и кај лица со прекумерна тежина.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди