СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

ASHWAGANDA/60 kapsuli

brands

SKU: MITV-02

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: MITV-02 Категорија:

Опис

Опис

Ашвагандата е растение од семејството Solanaceae. Расте во топлите краишта, а се смета дека потекнува од североисточните делови на Индија. Се нарекува уште и индиски женшен или зимска цреша. Најчесто се користи неговиот корен.

Ашвагандата е богата со низа на компоненти кои можат на различни начини да делуваат позитивно врз здравјето на нашиот организам.

Индискиот женшен се употребувал во индиската традицонална Ајурведа медицина со милениуми. Поседува антиоксидативни, антивоспалителни и антистресни својства, заради што се смета дека може да допринесе за подобро општо здравје и долговечност.

Конкретно, сувиот екстракт од ашваганда за здравјето придонесува:

 • Подобра издржливост, ЕНЕРГИЧНОСТ и виталност.

 • Подобрување на КОНЦЕНТРАЦИЈАТА и намалување на ЗАМОРОТ.

 • Поддршка на здравјето на ЖЕНСКИТЕ РЕПРОДУКТИВНИ органи.

 • Поддршка на машката СЕКСУАЛНА и РЕПРОДУКТИВНА функција.

Состав: СУВ ЕКСТРАКТ АШВАГАНДА (Withania somnifera), микрокристална целулоза (E460), желатин, магнезиум стеарат (Е470b).

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди