СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

AVENE пена за миење 150ml

brands

SKU: AVENE-30

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: AVENE-30 Категорија:

Опис

Ги отстранува нечистотиите со внимателно одбрани нежни средства за чистење на кожата. Ја регулира мрсноста на кожата – патентирана активна состојка како саморегулатор влијае на производството на себум. Смирува – Термалната вода Avène смирува и остава чувство на удобност на кожата.

Пена за чистење Avène е наменета за нормална и комбинирана чувствителна кожа.

Начин на примена: Се користи наутро и навечер, нежно ја чисти кожата и ја отстранува шминката. Се наоѓа во модерно шише со диспензер кој не треба да се тресе пред употреба. Текстурата е пријатна за употреба, лесно се шири и има лесен, освежувачки и нежен мирис.

Со едноставно притискање, богатата пена излегува од шишето, па се нанесува на суво или влажно лице. Со нежни кружни движења се втрива во лицето, а потоа се исплакнува со вода.

Погоден е за чистење на лицето и очите.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди