СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

AVENT шише со клунче 300мл 9+ момче 802/01

brands

SKU: AVNT-130

700 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

НАЧИН НА УПОТРЕБА :Пред првата употреба потребно е да се вари 5 мин во врела вода, ама претходно ќе треба да ја расклопите. Пред секоја употреба потребно е да ја проверите исправноста на шишето и доколку е неисправно да го замените навремено со нова.Никогаш не користете детергент за перење.Шишето може да се мие во машина на температура до 65 степени. Секогаш употребувајте ја под надзор на возрасна особаи проверувајте ја температурата на напитокот. Не го оставајте шишето на сончева топлина.Чистетето го со сунгер или меки четки. УПАТСТВО ЗА ЗАГРЕВАЊЕ :Не ставајте врела вода во шишето.Никогаш не загревајте храна во затворено шише(оотстранете го заштитниот поклопец) особено ако загревате во греач или микровална. Не го прегревајте шишето може да се оштети. ВНИМАНИЕ : Производот користете го под надзор на возрасна особа.Шишето чувајте го ван дофат на деца. Немој да го користите шишето( цуцлата) како лажливка.Проверете ја температурата на напитокот пред употреба.Одговара на стандарт Eu стандарди. Упатсвата сочувајте ги за понатамошна употреба. Состав : Пластично шише со силиконска цуцла.. Рок на употреба : обележано на амбалажата

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди