СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Babylino Sensitive 2 Пелени 3-6kg, 50 пелени

SKU: BBL-05

570 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Babylino Sensitive Cotton Soft, Комплетна заштита во една пелена.

Daipers Sensitive пелените поусовршени и со нова формула се викаат Babylino Cotton Soft.

Babylino пелените се сертифицирани со „Pure Care System“, кој вклучува многу тестови, сертификати и процедури, кои го гарантираат врвниот квалитет на пелената!

З столбови на „Pure Care System“ = Нежна нега на бебешката кожа + Извонредна „Dry Matrix“ апсорпција + Програма за еколошка свест.

1. Нежна нега на бебешката кожа

Освен природниот памук, од кој е составен горниот слој на секоја Babylino пелена, во Babylino сме горди на многу сертифкати кои ја докажуваат нашата грижлива нега за бебешката кожа:

 • „Product Safety Award“ – прва пелена во светот која доби награда од Европската Комисија за безбеден производ
 • „OEKO TEX Standard 100“ – потврда за отсуство на штетни материи
 • „Clinically tested EXCELLENT“ – дерматолошки тестирани
 • Сертификат за производ кој не содржи латекс, лосион, парабени и ЕУ 26 алергени
 • „Medically tested“ – Сертификат за медицински тестиран производ

2. Извонредна „Dry Matrix“ апсорпција

„Dry Matrix“ е технологија која овозможува долго задржување на течноста, односно заштита од протекување, истовремено овозможувајќи сувост на горниот слој, дури и после долги саати на употреба, во текот на денот или ноќта.

 • А-Класа на апсорпција – Сертификат добиен после специјализирани испитувања направени во Франција, во лабораториите на Courtray SGS
 • Индикатор за влажност – Новитет во дизајнот на сите Babylino Sensitive Cotton Soft пелени, кој покажува кога треба да се смени пелената на бебето
 • Анатомска форма
 • Ултра тенки
 • Меки и еластични странични бариери

3. „Аct Green“ – Програма за еколошка свест

„Аct Green“ е стратешка програма на големата фабрика Мега за заштита на животната средина, преку:
Редизајнирање ——- Редуцирање ——- Рециклирање

 • Сертификат „Green“ – потврда дека за производство на една пелена Babylino се користи 100% електрична енергија
 • Сертификат „Zero Waste to Landfill – Platinum level“ – потврда за постигнување на 99,8% рециклирање и обновување на енергија во 2022 година
 • Циркуларна економија – картоните во кои се спакувани пелените, се направени од рециклирани материјали, и истите се погодни за идно 100% рециклирање во континуитет
 • Не се тестирани на животни.

Дизајнот на сите пелени е унисекс, но различен во секоја величина, со мотиви инспирирани од природата, печатени со не-азотни бои.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Babylino Sensitive 2 Пелени 3-6kg, 50 пелени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди