СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Beinwell Гавез крем 50ml

SKU: DRTHSS-33

300 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Beinwell Гавез крем 50ml.

Беинвел кремот кој загрева се употребува за уморни нозе и грб. Се произведува според најновите сознанија и барања. Кога одредени делови од телото, како што се грбот и зглобовите се оптоварат, со масажа и втривање се постигнува ефект на затоплување и олеснување.
– екстракт од гавез за интензивна стимулација на регенерација и репарација на меките сврзни ткива, кожата, зглобовите и коските со дополнително дејство против болка
– поволно делува на намалување на болката и воспалението и ја потпомага циркулацијата благодарение на благотворните состојки како етеричното масло од алгојски планински бор, камфор и рузмарин
– интензивно загрева по пат на стимулација на терморецепторите на кожата со екстрактот од чили пиперче (капсаицин) што доведува до зголемена прокрвеност на кожата

Начин на употреба:
Нанесете неколку пати на засегнатите места и нежно втријте го во кожата.
Предупредување:
Не е погоден за деца! Да не се нанесува во очите или слузниците. Не користете на чувствителна
кожа. Дерматолошки докажана компатибилност со кожата. Да се чува под 25 °C.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Beinwell Гавез крем 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди