СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIBS Стаклено шише 225ml/ 5014216

brands

SKU: BIBS-08

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BIBS-08 Категорија:

Опис

BIBS Glass Bottle Set 225ml

 

Нашето шишенце е внимателно дизајнирано за бебиња и родители. Шишето е дизајнирано имајќи ги предвид потребите на детето и е направено од боросиликатно стакло, кое е отпорно на температурни и термички удари, издржливо и многу повеќе.

 

-Изработено од боросиликатно стакло кое е исклучително издржливо и отпорно на топлина

-Не испушта микропластика во млекото

– Заоблена брадавица во природен гумен латекс (бавен проток)

-Препорачано од акушерките за поддршка на природното доење

-Дизајниран со функција против грчеви

-Сите делови се направени од 100% безбеден материјал за храна

Овој сет содржи:

-Стаклено шише 225 мл.

-капа

1 брадавица (бавен проток)

-Брава за млеко

-Завртка

-Преклоплива инка

Исто така, шишето доаѓа со преклоплива инка што ви овозможува брзо и лесно да го наполните шишето со помалку отпад од млеко/формула. И на крај, нашето шише за бебиња содржи брава за млеко за лесно и хигиенско складирање. Може да се стави под завртката и капачето. Ова ви овозможува лесно да го носите шишето со себе додека сте во движење, без да се грижите дали ќе го истури млекото во вашата чанта или во количката.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди