СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIBS Try-It Collection-IVORY/ 91340

brands

SKU: bibs-34

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: bibs-34 Категорија:

Опис

BIBS Try-It Collection

 

Кога станува збор за брадавиците, ниедна големина или форма не е правилна или погрешна, бидејќи сите бебиња се различни. Бебињата имаат различни преференции, различни техники на цицање и различна анатомија на устата. Затоа, нудиме различни цуцли кои ги задоволуваат сите овие различни потреби.

 

Важно е да испробате различни форми и големини за да го пронајдете совршеното вклопување за вашето бебе. Затоа, ја лансиравме BIBS Try-it колекцијата. Во колекцијата добивате цуцла од нашите 4 различни категории со избор од сите наши типови на брадавици (округли, симетрични и анатомски) и материјали (природна гума латекс и силикон).

 

Колекцијата содржи:

-Colour (големина 1 – латекс од природна гума)

– De Lux (големина 1 – силикон)

-Couture (големина 1 – латекс од природна гума)

-Supreme (големина 1 – силикон)

За вие и вашето бебе да тестирате и да ја пронајдете претпочитаната цуцла BIBS.

 

Сите цуцли во колекцијата Try-It се наша најмала големина. Сепак, сите наши големини може да се користат од раѓање. Сè се сведува на преференциите на вашето бебе. Меѓутоа, бидејќи повеќето новороденчиња претпочитаат помали димензии, ги дадовме следниве препораки:

 

Големина 1: 0+ месеци

Големина 2: 6+ месеци

Индикациите за возраста и големината се само водич што треба да го следите и дека сите големини може да се користат од моментот кога ќе се роди вашето бебе.

 

 

 

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди