СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIOBLAS ПРОЦИЈАНИД шампон за масна коса 360ml

brands

SKU: BBLS-11

280 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Клинички тестираните шампони со органски масла на BIOBLAS се одличен начин за да ја заштитите и зајакнете вашата коса во моменталните временски услови. Може да ги најдете во сите подобро снабдени аптеки, а ги има во пет варијанти: Коприва, Бел лук, маслиново масло+коњско опавче, див ф’стак и ловоров лист.

Доколку имате проблем со првутот, Bioblas Organic Oils- Див ф’стаk е решението за вас, бидејќи шампонот е збогатен со органски серум против опаѓање на косата, го продолжува животниот век на влакното и го намалува влијанието на надворешните фактори. Органското масло од див ф’стаk го смирува скалпот и го намалува првутот до 100%.

За масна коса ви го препорачуваме шампонот со масло од ловоров лист. Спречува липоидоза на косата и ја зајакнува без да ја прави потешка.

Шампонот од бел лук е наменет за сите типови на коса. Овол шампон е создаден со целосно зачувување на содржината и придобивките од белиот лук.

Комбинацијата на маслиново масло и коњско опавче е наменета за оние кои имаат проблеми со сува и оштетена коса. Помага при регенерација на косата, бидејќи ја обновува од коренот, до врвовите. Дава ефект на здрава и негувана коса.

Bioblas шампонот со органско масло од коприва е наменет за зголемување на волуменот на тенката коса. Користењето на овој шампон доведува до згуснување на косата, а истата добива постојан волумен и облик.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди