СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIODERMA Hydrabio Crème 40ml + Sensibio Eye 15ml

brands

SKU: BIOD-64

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BIOD-64 Категорија:

Опис

СЕТ Hydrabio Crème 40ml + Sensibio Eye 15ml

Богат хидратантен крем за сува и многу сува кожа
Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност. Витамин ПП ја зајакнува кожата и намалува пропустливоста. Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали) , а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира стареење. Хранлива и кремаста текстура со лесен и освежувачки мирис. Одлична подлога за шминкa.
Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.
Нега на деликатната кожа во подрачјето околу очите.
Ова лесна хидратантна нега овозможува деконгестија на деликатната регија околу очите, ја намалува потеченоста и ги измазнува фините линии со нејзините строго селектирани активни состојки. Веднаш, кожата околу очите е смирена, хидрирана, заштитена, и станува отпорна на надворешни влијанија благодарение на патентираниот комплекс Toléridine®. Особено погодна за чувствителни очи. Без мирис. Без конзерванси. Хипоалергено.
Употреба: Нанесете еднаш до двапати дневно.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди