СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Bioderma Photoderm Aquafluide SPF 50+ 40ml

brands

SKU: BIOD-176

1.230 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Многу висока заштита на сонце за комбинирана и мрсна кожа.
Соодветно за чувствителна кожа. Висока УВА/УВБ заштита од штетното дејство на сонцето. Ја активира природната одбрана на кожата,штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection™ биолошки патент.
Превенира фотостареење, хидрира. Пријатна и лесна за апликација благодарение на флиудната текстура лесна како вода. Висока дневна мат заштита, со dry touch финиш.Oil-free формула. Водоотпорно. Без парфем. Некомедогено. Фотостабилно.
Употреба: Неколку пати дневно,при изложување на сонце. Нанесете во доловна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bioderma Photoderm Aquafluide SPF 50+ 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди