СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIODERMA Sébium Global 30ml + Sébium Gel moussant 200 ml

brands

SKU: BIOD-66

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BIOD-66 Категорија:

Опис

СЕТ Sébium Global 30ml + Sébium Gel moussant 200 ml
Интензивна прочистувачка нега, акни и митесери

Придонесува за одстранување на акните и комедоните. Се постигнува чист изглед на лицето и се спречува создавање на лузни од акни. Оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и Fluidactiv™ го враќа квалитетот на себумот на физиолошко ниво и ефикасно спречува појава на акни и комедони.
Употреба: Нанесете на цело лице, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.
Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности и биолошки го регулира квалитетот на себумот. Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум. Без сапун. Се измива.
Употреба: Наутро и/или навечер, секојдвено. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода. Може да се користи и како гел за бричење.

Прочистувачки гел за миење.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди