СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIODERMA SET Photoderm Cover SPF50 40мл со Sebium Gel 200мл

SKU: BIOD-180

1.400 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

 • Иновација за комбинирана до масна кожа
 • Заштита од УВА/УВБ зраците со 100% минерални филтри
 • Овозможува мат ефект до 8 часа
 • Светла нијанса

Текстура со максимална покриеност која и овозможува на кожата слободно да дише без да предизвика појава на нови неправилности (акни) благодарение на високата концентрација на минерални пигменти. Содржи Cellular Bioprotection патент, внатреклеточна биолошка заштита, кој ја стимулира природната одбрана на кожата против штетните ефекти на сончевото зрачење.

Тестирано под дерматолошки надзор, одлична подносливост. Некомедогено, фотостабилно. Отпорно на високи температури и влажност.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA SET Photoderm Cover SPF50 40мл со Sebium Gel 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди