СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIOTRADE ACNE OUT/60ml матирачки тоник

brands

SKU: BTRD-25

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BTRD-25 Категорија:

Опис

Матизирачки тоник за лице кој ефикасно го отстранува вишокот маснотии од кожата и го спречува затнувањето на порите.

Тоник за мрсна кожа се препорачува во раните фази на пубертетот, кога кожата почнува да станува мрсна и да формира единечни мозолчиња.

Погоден е и за матирање и одржување на нега после акни. Идеален за долготрајно матење на кожата при користење на шминка.

Погоден за: проблематична кожа склона кон мозолчиња и митесери раниот пубертет мрсна кожа со видливи несовршености зголемени пори грижа за одржување после акни лицето и телото

Го отстранува вишокот масло

Заштитува од појава на нови мозолчиња и митесери

Ефикасно за долготрајна употреба Матизирачко дејство со долготраен ефект – помага да се задржи шминката подолго

Не предизвикува фотосензитивност

Како да се користи

Измијте го лицето само со вода или детергент за Acne Out. Нанесете го тоникот на здрава кожа со влажен памук два пати на ден. Нанесете хидратантна крема или шминка најмалку 10-15 минути по тоникот.

Важно: Секогаш мијте ги рацете со вода после употреба.

Производот не е тоник за чистење или хидратација на лицето.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди