СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIOTRADE ATOPITY Емолиент за тело 400ml

brands

SKU: BTRD-32

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BTRD-32 Категорија:

Опис

За многу сува, чувствителна и атопична кожа

Интензивна хидратантна дневна нега за атопичен дерматитис

Нежен и смирувачки крем-мелем за сува, чувствителна и атопична кожа на телото, богат со активни навлажнувачки состојки како што се сквален, глицерин и триглицериди. Тие ја негуваат и хидратираат во длабочина, веднаш намалувајќи го чувството на чешање и иритација на кожата со атопичен дерматитис. Овесните липиди содржани во омекнувачкиот мелем ја смируваат атопичната кожа и го поддржуваат нејзиното обновување и регенерација, а истовремено ја штитат и ја подобруваат нејзината бариерна функција. Пробиотскиот комплекс ја враќа рамнотежата на микробиомот и ја зајакнува природната заштита. Клинички е докажано дека пробиотикот Yogurtene Balance го намалува развојот на патогената бактерија Staphylococcus Aureus и ја зголемува популацијата на добрите бактерии Staphylococcus Epidermidis.

Транексамската киселина содржана во мелемот за кожа со атопичен дерматитис го намалува црвенилото и отокот на погодените области.

Смирувачкиот мелем за тело емолиент атопит е погоден за бебиња, доенчиња, деца и возрасни. Може да се користи за секојдневна нега за одржување на атопичен дерматитис, многу сува и чувствителна кожа. Не содржи парфем или потенцијално алергени состојки.

Емолиентниот балзам има многу лесна и брзо впива текстура, која не остава лепливо и мрсно чувство, но обезбедува долготрајна хидратација, заштита и удобност за атопична кожа.

Погоден за:

Многу сува, чувствителна и атопична кожа

Во случаи на иритација и чешање

Во случаи на затегнатост и суво чувство

Атопичен егзема

Атопичен дерматитис на рацете, лицето и телото

Атопичен дерматитис кај доенчиња и деца

Атопичен дерматитис кај возрасни

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди