СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BIOXSINE АКВА ТЕРМАЛ шампон за себороичен дерматит ДС 200ml

brands

SKU: BXSN-5

750 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Моќна формула за смирување на инфламацијата, чешањето, видливото луштење и лупење на кожата на скалпот. Себореичен дерматит е папулосквамозно пореметување кое се јавува на кожата богата со лојни жлезди и себум, како скалпот, лицето и трупот.

Оваа формула која содржи цинк пиритион (коордcoинациски комплекс кој силно дејствува против првут), салицилна киселина и гликолна киселина, се бори против непопустливиот и упорен првут. Термалната Вода богата со закрепнувачки минерали го измазнува скалпот и допринесува за заздравување и одржување на здравјето на кожата додека присуството на пробиотици помага во регулирање и одржување на природната бариера на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесувајте 3 пати неделно, најмалку 3 недели. Нанесете го со масирање на влажна коса, сè додека не добиете пена, и оставете да дејствува 3 минути. Повторете го процесот доколку е потребно и убаво исплакнете ја косата.

За да добиете уште подобри резултати, препорачуваме користење на „Bioxsine шампонот за чувствителен скалп “ во другите денови или за понатамошен третман. Исплакнете со многу вода доколку дојде до контакт со очите.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди