СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BISKIDS со чиа семе за 36+ месеци

brands

SKU: BISK-4

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BISK-4 Категорија:

Опис

Органски бисквити за деца од 36+ месеци

Со чиа семе

Направени од интегрално пченично брашно

Без палмино масло, додаден шеќер, вештачки бои или вкусови

Мини бисквити спакувани во 4 пакетчиња, совршена ужинка за носење

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 70%*, концентиран сок од јаболко*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), чиа семе (Salvia hispanica)* 3%брашно од спелта*, средствo за нараснување (сода бикарбона)снегулки од ‘рж*, овесни снегулки*.

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со јајца, соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр Порција 30 гр
Енергетска вредност кЈ 1747 кЈ 523 кЈ
Енергетска вредност kcal 416 kcal 125 kcal
Масти 14 гр 4.2 гр
од кои заситени 2.8 гр 0.8 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 60 гр 18 гр
од кои шеќери 17 гр 5.1 гр
Влакна 6.8 гр 2.0 гр
Протеин 9.1 гр 2.7 гр
Сол 0.71 гр 0.21 гр

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди