СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BISKIDS со морков и тиква за 36+ месеци

brands

SKU: BISK-6

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BISK-6 Категорија:

Опис

Органски бисквити за деца од 36+ месеци

Со природен вкус на морков и тиква

Направени од интегрално пченично брашно

Без палмино масло, додаден шеќер, вештачки бои или вкусови

Мини бисквити спакувани во 4 пакетчиња, совршена ужинка за носење

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 59%*, концентиран сок од јаболко*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), морков* во прав 8%, тиква* во прав 4%, брашно од спелта*, овесно брашно*, средствo за нараснување (сода бикарбона).

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со јајца, соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр Порција 30 гр
Енергетска вредност кЈ 1683 кЈ 502 кЈ
Енергетска вредност kcal 401 kcal 120 kcal
Масти 13 гр 4 гр
од кои заситени 2.8 гр 0.9 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 58 гр 17 гр
од кои шеќери 19 гр 5.8 гр
Влакна 7.9 гр 2.4 гр
Протеин 9.0 гр 2.7 гр
Сол 0.77 гр 0.23 гр

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди