СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BISKIDS со вкус на банана за 6+ месеци

brands

SKU: BISK-3

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BISK-3 Категорија:

Опис

Органски бисквити за бебиња од 6+ месеци

Со природен вкус на банана

Направени од интегрално пченично брашно

Извор на витамин Б1 и калциум

Без палмино масло, шеќер, вештачки бои или вкусови

Индивидуално спакувани по 2 бисквита во 6 пакетчиња

За приготвување каша од два бисквита во 50ml млеко, вода или сок, за бебиња од 6+ месеци

За грицкање, за бебиња од 10+ месеци

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 41%*, концентриран сок од јаболко*, оризово брашно*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), банана во прав* 5%, обезмастено млеко во прав*, средствo за нараснување (сода бикарбона), природен вкус (банана) 0,5%, морски алги (Lithotamnium calcareum), витамин Б1.

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со јајца, соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр 10 гр
Енергетска вредност кЈ 1596кЈ 160кЈ
Енергетска вредност kcal 379 kcal 38 kcal
Масти 11 гр 1.1 гр
од кои заситени 2.2 гр 0.2 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 61 гр 6.1 гр
од кои шеќери 25 гр 2.5 гр
Влакна 3.9 гр 0.4 гр
Протеин 7.1 гр 0.7 гр
Сол 0.74 гр 0.7 гр
Калциум 204 гр 20.4 гр
Витамин Б1 0.86 гр 0.086 гр

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди