СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BISKIDS со вкус на јаболко за 6+ месеци

brands

SKU: BISK-1

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: BISK-1 Категорија:

Опис

Органски бисквити за бебиња од 6+ месеци

Природен вкус на јаболко од јаболков сок.

Направени од интегрално пченично брашно

Извор на витамин Б1 и калциум

Без палмино масло, шеќер, вештачки бои или вкусови

Индивидуално спакувани по 2 бисквита во 6 пакетчиња

За приготвување каша од два бисквита во 50ml млеко, вода или сок, за бебиња од 6+ месеци

За грицкање, за бебиња од 10+ месеци

 

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 42%*, концентриран сок од јаболко 36%*, оризово брашно*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), обезмастено млеко во прав*, средствo за нараснување (сода бикарбона), морски алги (Lithotamnium calcareum), витамин Б1.

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со јајца, соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр 10 гр
Енергетска вредност кЈ 1578кЈ 158кЈ
Енергетска вредност kcal 375 kcal 375 kcal
Масти 11 гр 1.1 гр
од кои заситени 2.2 гр 0.2 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 60 гр 6.0 гр
од кои шеќери 23 гр 2.3 гр
Влакна 3.6 гр 0.4 гр
Протеин 7.2 гр 0.7 гр
Сол 0.75 гр 0.08 гр
Калциум 271 гр 27.1 гр
Витамин Б1 0.87 гр 0.087 гр

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди