СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BUBCHEN baby lotion лосион за бебе, 400мл

SKU: BUB-02

300 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

✔ Лесната формула со шеа путер и пантенол брзо се абсорбира, ја навлажнува нежната бебешка кожа 24 часа и го спречува прекумерното губење на влага од кожата

✔ Ја смирува кожата и ја прави нежна и мека

✔ Сончогледовото масло ја поддржува природната заштитна функција на кожата

✔ Идеално за употреба и кај возрасни

✔ Не содржи минерални масла, конзерванси, бои и миризливи состојки кои предизвикуваат алергии

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

Начин на употреба:

Нанесете мала количина од Бубхен беби млекото на памучен туфер или на рака и размачкајте тенок слој по целото тело. Отстранете го вишокот со памучен туфер.
За доенчиња (од раѓање) и за целото семејство.

Сите производи за нега од Бубхен се тестирани и препорачани од страна на германското здружение за помош при алерги

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BUBCHEN baby lotion лосион за бебе, 400мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди