СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

BUBCHEN baby протективна крема 150 мл

SKU: BUB-05

230 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

✔ Богатата формула со цинк оксид, камилица и пантенол спречува иритации и ја смирува чувствителната бебешка кожа

✔ Ги намалува иритациите на бебешката кожа во пределот на пелената уште од првото нанесување

✔ Формира заштитен слој на кожата кој дише и ефикасно ја отстранува влагата

✔ Не содржи минерални масла и конзерванси

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

Начин на употреба:

Нанесете од кремата во пределот на пелената или на места каде бебешката кожа е иритирана.
За доенчиња (од раѓање).

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BUBCHEN baby протективна крема 150 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди