СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL 15% CBD спреј10ml

brands

SKU: GALF-02

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-02 Категорија:

Опис

CANABIGAL® 15 % CBD Спреј масло 10 ml 

CANABIGAL® 15 % CBD спреј маслото е маслен раствор на природен прочистен CBD (Cannabidiol) добиен со екстракција од растението коноп (Cannabis Sativa L.). За екстракцијата се користи билка со докажано отсуство на пестициди, хербициди и тешки метали.

CANABIGAL® 15 % CBD спреј маслото  може да помогне на организмот при состојби со малигни заболувања, мултиплекс склероза, ХИВ и епилептични синдроми во детска возраст.

Позитивни ефекти при употреба на  CANABIGAL® 15 % CBD спреј маслото се манифестираат и при:

– Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми;

– Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора;

– Ублажува состојби на болка од различно потекло, заради неговото противвоспалително дејство. Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести – помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно, може да помогне во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта, може да помогне во регулирање на покачена концентрација на гликоза во крвта.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди