СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® Дневен крем за лице 50 mg CBD/50 ml

brands

SKU: GALF-03

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-03 Категорија:

Опис

CANABIGAL® Дневен крем за лице 50 mg CBD/50 ml

CANABIGAL® дневен крем за лице ја штити кожата на лицето, ја задржува нејзината влажност, ги измазнува брчките и ги зацврстува контурите на лицето. Хранливите материи во CANABIGAL® дневен крем за лице помагаат при обновување на кожата, го спречуваат нејзиното прекумерно сушење и ја штитат од појава на темни дамки.

CANABIGAL® дневен крем за лице претставува комбинација на CBD со екстракт од алое вера, хијалуронска киселина, пантенол и Витамин Е. Екстрактот од алое вера интензивно ја хидрира кожата. Хијалуронската киселина видливо ги пополнува брчките и спречува формирање на нови при што кожата добива свеж и блескав изглед.

Витаминот Е ја штити кожата од штетното влијание на околината. Пантенолот има смирувачки ефект, го намалува црвенилото и делува противвоспалително.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди