СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® Гел за лице 150 mg CBD/30 ml

brands

SKU: GALF-04

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-04 Категорија:

Опис

CANABIGAL® Гел за лице 150 mg CBD/30 ml

CANABIGAL® Гел за лице е наменет за интензивен третман и ефикасна регенерација и подмлaдување на кожата. CANABIGAL® гел за лице ја штити кожата на лицето, ја задржува нејзината влажност, ги измазнува брчките и ги зацврстува контурите на лицето. Хранливите материи во CANABIGAL® гел за лице помагаат при обновување на кожата, го спречуваат нејзиното прекумерно сушење и ја штитат од појава на темни дамки.

CANABIGAL® гел за лице претставува високо концентрирана формулација која содржи комбинација на CBD со хијалуронска киселина, масло од морков, пантенол и Витамини Ц и Е. Хијалуронската киселина видливо ги пополнува брчките и спречува формирање на нови при што кожата добива свеж и блескав изглед. Маслото од морков ја хидратира, храни и штити кожата од штетните сончеви зраци и ја смирува после долготрајно изложување на сонце.

Пантенолот го намалува црвенилото и делува противвоспалително. Витаминот Ц е моќен антиоксиданс и допринесува за изедначување на тенот на кожата. Витаминот Е ја штити кожата од штетното влијание на околината.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди