СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® крема за раце 50 mg CBD/50ml

brands

SKU: GALF-08

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-08 Категорија:

Опис

CANABIGAL® крема за раце 50 mg CBD/50ml

Со своето противвоспалително дејство, CBD го смирува црвенилото и го намалува чувството на печење на кожата на рацете и ја забрзува регенерацијата.

CANABIGAL® крема за раце е наменета за исклучително сува, иритирана и испукана кожа на рацете и овозможува брз и долготраен заштитен ефект.

Лесно се впива во кожата, ја прави мека и мазна и и дава чувство на интензивна хидрираност и свежина. Не остава масни траги или чувство на лепливост.

CANABIGAL® крема за раце претставува комбинација од CBD, глицерин, алантоин, бадемово масло, витамин Е и пантенол. Глицеринот длабински ја хидратира кожата и помага во задржување на нејзината влажност. Алантоинот го поттикнува заздравувањето и обновувањето на кожата, го намалува воспалението и спречува оштетување на ткивата.

Бадемовото масло ја храни и негува кожата. Витаминот Е ја штити кожата од штетното влијание на околината. Пантенолот има смирувачки ефект, го намалува црвенилото и делува противвоспалително.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди