СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® Крема за стапала  50 mg CBD/50 ml

brands

SKU: GALF-09

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-09 Категорија:

Опис

CANABIGAL® Крема за стапала  50 mg CBD/50 ml

CANABIGAL® крема за стапала лесно се впива во кожата и е посебно погодна за нега на сува и испукана кожа на петите.

CANABIGAL® крема за стапала претставува комбинација од CBD, уреа, екстракт од невен, витамин Е и пантенол. CBD поседува антиоксидативни својства, ги неутрализира слободните радикали и на тој начин ја зголемува отпорноста на кожата, го намалува губењето на влажноста, исто така со својот природен противвоспалителен ефект го ублажува воспалението и болката во стапалата по напорен ден или различна физичка активност. Уреата длабински ја хидратира кожата и помага во задржување на нејзината влажност со што спечува нејзино сушење и пукање. Екстрактот од цвет од невен го поттикнува заздравувањето и обновувањето на кожата, го намалува воспалението и спречува оштетување на ткивата. Витаминот Е штити од штетното влијание на околината и ја измазнува и омекнува кожата. Пантенолот има смирувачки ефект, го намалува црвенилото и делува противвоспалително.

*THC FREE

 

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди