СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® Маст 125 mg CBD/50 g 

brands

SKU: GALF-12

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-12 Категорија:

Опис

CANABIGAL® Маст 125 mg CBD/50 g 

Канабидиолот во CANABIGAL® маста, може да има локално, противвоспалително дејство, може да ја намали болката и чешањето, може да влијае на лачењето на мастите од лојните жлезди, посебно при зголемено лачење на лојните жлезди во кожата поврзано со возраст, хормонален статус и да го намали прекумерниот клеточен раст (хиперкератоза).

CANABIGAL® маста исто така содржи кокосово масло и витамин Е кои дополнително ја негуваат кожата.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди