СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® маст за хемороиди 300 mg CBD/30 g 300 mg

brands

SKU: GALF-13

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-13 Категорија:

Опис

CANABIGAL® маст за хемороиди 300 mg CBD/30 g 300 mg

CANABIGAL® маст за хемороиди е наменета за примена на кожата од аналната регија поради воспаление на хемороидите.

 

CANABIGAL® маст за хемороиди претставува комбинација од CBD, екстракт од семе на див костен, масло од невен, масло од кантарион и алантоин. Екстрактот од семето на див костен помага во намалување на нелагодноста поврзана со нарушување на венската циркулација и намалување на локалниот оток. Маслата од невен и кантарион делуваат противвоспалително, антисептично и го забрзуваат заздравувањето на рани.

Алантоинот го дополнува дејството на невеновото и кантрионовото масло со тоа што го чисти оштетеното ткиво и го стимулира растот на ново здраво ткиво.

Благодарение на богатата содржина, CANABIGAL® маст за хемороиди обезбедува нега и заштита на чувствителната кожа на аналната регија и помага при ублажување на симптомите кои се поврзани со хемороиди како болка, печење и чешање.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди