СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® маст за реума и болки во мускулите и зглобовите 500 mg CBD/50 g

brands

SKU: GALF-18

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-18 Категорија:

Опис

CANABIGAL® маст за реума и болки во мускулите и зглобовите 500 mg CBD/50 g

CANABIGAL® Маст 500 mg CBD/50 g лесно се впива во кожата и се употребува за намалување на мускулните грчеви, мускулната напнатост или вкочанетост, како и за ублажување на воспалението и болката во мускулите, по напорен ден или различна физичка активност. Поседува вазодилататорно, благо анестетично, аналгетско, антисептично, експекторантно и антиинфламаторно дејство.

Нанесен на болното место на кожата има рубефациентно дејство кое проследено со слабото локално анестетично дејство, доведува до ублажување на болките во мускулите и зглобовите. Масажата со CANABIGAL® Маст 500 mg CBD/50 g ја намалува мускулната напнатост, вкочанетост и мускулните грчеви.

 

CANABIGAL® Маст 500 mg CBD/50 g претставува комбинација од CBD, камфор и смеса од етерични масла од еукалиптус и пеперминт.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди