СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® меки пастили со CBD (900 mg CBD / 30 пастили)

brands

SKU: GALF-07

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-07 Категорија:

Опис

CANABIGAL® меки пастили со CBD (900 mg CBD / 30 пастили)

Една мека пастила содржи 30 mg CBD.

Позитивни ефекти при употреба на CBD се манифестираат при:состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми .

Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора .

Ублажува состојби на болка од различно потекло, заради неговото противвоспалително дејство .

Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести, помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно, може да помогне во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди