СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® меки пастили со CBD, мед и екстракт од прополис (900 mg CBD / 30 пастили)

brands

SKU: GALF-15

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-15 Категорија:

Опис

CANABIGAL® меки пастили со CBD, мед и екстракт од прополис (900 mg CBD / 30 пастили)

Канабидиолот може да помогне на организмот при состојби со малигни заболувања, мултиплекс склероза, ХИВ и епилептични синдроми во детска возраст.

Позитивни ефекти при употреба на CBD се манифестираат и при:

– Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми;

– Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора;

– Ублажува состојби на болка од различно потекло, заради неговото противвоспалително дејство. Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести, помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно,  може да помогне во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта.

Прополисот е пчелин производ кој манифестира антимикробно и антиинфламаторно дејство. Благодарение на високата концентрација на флавоноиди што ја содржи, претставува природна заштита од сите видови на инфекции (бактериски, вирусни и габични).

Медот го надополнува дејството на CBD и екстрактот од прополис и допринесува за зголемување на отпорноста на организмот.

Се препорачуваат за употреба при:

-ослабнат имунитет;

-настинка;

-болка во грлото и засипнатост;

-воспаление на непцата.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди