СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® Ноќен крем за лице 50 mg CBD/50 ml

brands

SKU: GALF-16

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-16 Категорија:

Опис

CANABIGAL® Ноќен крем за лице 50 mg CBD/50 ml

CANABIGAL® ноќен крем за лице ја штити кожата на лицето, ја задржува нејзината влажност, ги измазнува брчките и ги зацврстува контурите на лицето. Хранливите материи во CANABIGAL® ноќен крем за лице помагаат при обновување на кожата за време на спиењето, правејќи ја видливо посјајна и мазна.

CANABIGAL® ноќен крем за лице претставува комбинација на CBD со бадемово масло, хијалуронска киселина, пантенол и витамини А и Е. Бадемовото масло ја храни и негува кожата во текот на ноќта. Хијалуронската киселина видливо ги пополнува брчките и спречува формирање на нови при што кожата добива свеж и блескав изглед. Пантенолот има смирувачки ефект, го намалува црвенилото и делува противвоспалително. Витаминот Е ја измазнува кожата и ја штити од штетното влијание на околината. Витаминот А ја намалува појавата на брчки и го подобрува целокупниот изглед на кожата.

*THC FREE

 

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди