СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL® Регенеративен гел за псоријаза со 10 % CBD, нане и еукалиптус/50 g

brands

SKU: GALF-05

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-05 Категорија:

Опис

CANABIGAL® Регенеративен гел за псоријаза со 10 % CBD, нане и еукалиптус/50 g

CANABIGAL® гел со 10 % CBD  нанесен на болното место на кожата има локално анестетично дејство и доведува до ублажување на болката. Етеричните масла од еукалиптус и нане ги стимулираат кутаните рецептори што доведува до забрзување на протокот на крвта, предизвикувајќи чувство на топлина.

CANABIGAL® гел со 10% CBD помага при:

-олеснување на симптомите на псоријаза, егзема и дерматитис.

-црвенило и иритација на кожата.

-oлеснување на локална болка.

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди