СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CANABIGAL®медицински гуми за џвакање 100 mg CBD /10 бр

brands

SKU: GALF-14

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: GALF-14 Категорија:

Опис

CANABIGAL®медицински гуми за џвакање 100 mg CBD /10 бр

Една медицинска гума за џвакање содржи 10 mg CBD.

Позитивни ефекти при употреба на CBD се манифестираат при состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми.

Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора.

Ублажува состојби на болка од различно потекло, заради неговото противвоспалително дејство.

Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести, помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно, може да помогне во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта. 

*THC FREE

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди