СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CEREBRONAL капсули x 45

brands

SKU: VEM-04

1.500 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

CEREBRONAL® со заштитениот комплекс NTBX3® се базира на најновите наоди од невронаучниците за функционирањето на ноотропните состојки кои влијаат на функцијата на мозокот.
Обезбедува дополнителна поддршка за одржување на нормалното функционирање на мозокот и мозочното ткиво и го содржи суштинскиот состав за здрав мозок и нервен систем.

CEREBRONAL NTBX3® содржи:
– нуклеотиди: нискомолекуларни соединенија кои се наоѓаат во клетките на мозокот и телото
– состојки кои помагаат во синтезата и метаболизмот на нервните импулси
– моќна мешавина од 29 растителни екстракти и состојки кои ги штитат мозочните клетки од оксидативен стрес
– Б-витамински комплекс, омега-3, ацетил Л-карнитин, астаксантин и витамин Д

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди