СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CEVITAL VITAMIN C 1000mg /10 кесички

brands

SKU: ESSN-81

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: ESSN-81 Категорија:

Опис

Cevital® Vitamin C 1000 mg во прав за орална администрација

Содржи 1000 mg витамин Ц, кој игра важна улога во зајакнувањето на имунитетот и зголемувањето на отпорноста на телото на инфекции.

Витаминот Ц е есенцијална хранлива материја која брзо се разградува во телото, па затоа е неопходно да се обезбеди негов соодветен внес секој ден. Тоа е исклучително моќен антиоксиданс кој помага во заштитата на клетките од оштетување на слободните радикали предизвикани од инфекции, повреди, загадување, стрес, пушење, но и при природни метаболички процеси.

Со заштитното дејство на респираторниот тракт, витаминот Ц дополнително помага во спречување на појава на респираторни инфекции.

Cevital® Vitamin C 1000 mg во прав се препорачува во сите ситуации кога има недоволно внесување или зголемена потреба од витамин Ц – кога е неопходно да се зголеми отпорноста на организмот и да се зајакне имунитетот, во периоди на зголемен ментален и физички напор и стрес, кај пушачите. и луѓе кои земаат суплементи на железо. 1000 mg витамин „имунитет“ во една кеса обезбедува одлична поддршка на имунолошкиот систем и супериорна антиоксидантна заштита

Го намалува заморот и исцрпеноста Ја зголемува апсорпцијата на железо

Придонесува за правилна функција на нервниот систем, коските, ‘рскавицата, крвните садови, кожата, забите и непцата

Само една кеса на ден Одличен вкус, со природна арома на портокал

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди