СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CHICCO Паста за заби јагода со флуор 1-5 години

brands

SKU: CHCC-87

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: CHCC-87 Категорија:

Опис

ПАСТА ЗА ЗАБИ ЈАГОДА СО ФЛУОР 50МЛ 1-5Г CHICCO

Содржи натриум флуорид 50 ML

Погоден за смирување на непријатноста предизвикана од никнувањето на млечните заби. Прави дезинфекција, ја чисти и санира усната мукоза. Содржи ксилитол, познат по своето антибактериско дејство. Гел формулата содржи и камилица која ги смирува и освежува иритираните непца. Без арома,безбедно е да се проголта. Не ги оштетува млечните заби, благодарение на ниската абразивна формула. Помага во спречување на кавитети. Вкус идеален за поголеми деца. Вкусот на јагода бебето го запознава во оваа старосна фаза, за да им помогне на родителите да направат орална хигиена како дневна рутина.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди