СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CHICCO Шише розе со цуцла силиконска 6+ NAT FEELING 330ml

brands

SKU: CHCC-89

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: CHCC-89 Категорија:

Опис

ШИШЕ ПЛАСТИЧНО NAT FEELING 330МЛ РОЗЕ 6М+ СИЛИКОН CHICCO Шише кое го поттикнува инстиктивниот начин на цицање кај бебињата.

Зошто ова шише да биде Ваш избор:

• Идеално за новороденчиња – веднаш прифатено од страна на бебињата (96% прифатеност на бебињата при тест направен кај 50 мајки и бебиња на возраст од 0-3 месеци, Италија 2016)

• Револуционерна формула – цуцла под агол создадена за првиот оброк на бебето во идеална позиција како што би било при првото доење

• Идеално за мешано хранење – транзиција од доење на хранење со шише и обратно ( потврдено кај 95% од страна на бебињата од кои тестирани 100 мајки и бебиња, 0-6месеци,Италија 2016)

NATURALFEELING – Идеално за веќе пораснати бебиња. Им овозможува да ја одржуваат природната положба, обезбедува удобно затегнување и поддршка на усните. Формата на брадавицата е со брз проток и е совршена за сe поголем апетит.

Екстра нежна текстура на силиконската цуцла, за поголемо уживање при хранењето.

Пластично шише од 330 ml – наменето за возраст од 6+ месеци со брз проток.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди