СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Chromo PLUS Капсули x60

brands

SKU: ERBVT-18

710 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Erba Vita Cromo Plus/ Кромо плус/Дополнувањето на вашата исхрана со хром е одлична опција за одржување и природно помагање во контролата на нивото на гликоза во крвта. Со подобрување на активноста на инсулинот, хромот ни помага да ги намалиме мастите во крвта.

Станува збор за додаток на храна кој е наменет за луѓе кои имаат инсулинска резистентност. Редовното консумирање ќе му помогне на метаболизмот и на крајот ќе имате повеќе енергија на дневна основа, a во исто време кога го помага нивото на гликоза во крвта, обезбедува и поддршка на клеточната антиоксидација.

Дозирање и начин на употреба:
се препорачува 1 капсула на ден

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди