СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

CHYMOLIT FORTE/30 таблети

brands

SKU: ESSN-85

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Таблетите Chymolit forte содржат комбинација од ензимите трипсин и химотрипсин, кои спаѓаат во групата на најважните протеолитички ензими.

Тие се наменети за лица со намалено производство на овие ензими.

Се препорачуваат и со антибиотска терапија бидејќи ја подобруваат нивната пенетрација или сами за да го намалат периодот на опоравување по повреди, трауми придружени со хематом, отоци и воспаленија.

Таблетите Chymolit forte го намалуваат отокот предизвикан од апсцеси, чиреви, операција и го олеснуваат исфрлањето на слуз кај астма, бронхитис, болести на белите дробови и болести на синусите.

Формата на гастро-резистентни таблети гарантира дека протеолитичките ензими не се разградуваат во тенкото црево кога се земаат орално, каде што се случува апсорпција.

Тие не треба да се кршат или џвакаат.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди