СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Clarifying Clay Mask

brands

SKU: DRHS-18

ден

Нема залиха

o Употреба: Еднаш до два пати неделно маската од глина помешајте ја со вода во однос 1:1 за да добиете кремаста паста и нанесете на лице, врат и деколте (да се избегнува подрачјето околу очите). Оставете да дејствува 3-15 минути (зависно од состојбата на кожата) водејќи сметка маската да остане благо влажна на површината. Потоа исплакнете и отстранете со топла вода. Кожата е чиста со мазен тен.

Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRHS-18 Категорија: Таг:

Опис

Прочистувачка маска од глина
Длабински чисти
Прочистувачката маска од глина длабински ја чисти и зајакнува кожата и помага во намалувањето на проширените пори и неправилности. Лековитата глина збогатена со хамамелис и жолта роза ги раствара и активно ги врзува сите насобрани нечистотии од кожата. Митисерите исчезнуваат, црвенилото се намалува а кожата се смирува.
o За сите типови кожа

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди