СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Cosinus Спреј за нос 60 ml

brands

SKU: COS-02

260 ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Составекстракт од исландски лишај, растително масло од перила, масло од мента, глицерин. Дерматолошки тестиран.

Спрејот за нос Cosinus се препорачува при проблеми со запушен нос и воспалени синуси предизвикани од настинка, алергиски ринитис или синузитис, физички иритации на носната лигавица и сл.  без да ја иритира, суши и оштетува носната слузница. Спрејот потпомага во отстранување на вишокот на секрет од носните шуплни, ја навлажнува и чисти носната слузница, има благо антибактериско дејство и може да се употребува секојдневно за хигиена на носот и како превентивно средство против вируси и воспаленија. Покрај тоа спрејот има и заштитна улога и овозможува заздравување на оштетената носна слузница. Спрејот особено се препорачува за луѓе кои имаат пречувствителни синуси и носни лигавици и имаат проблеми при температурните разлики и промена на времето.

Начин на употреба: 1- 3 прскања за секоја ноздра од 2 до 5 пати дневно.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди